"...nothing very bad could happen to you there. If I could find a real-life place that'd
make me feel like Tiffany's..."

Beebi tuba

Usun, et nii kaua, kuni olin unistanud lapse saamisest, unistasin ka tema toa dekoreerimisest. Alustasin sellega jube enne lapse sündi  ja kui väike preili ilmale tuli...
...tõstsime kogu mööbi hoopis trepi alla esimesele korrusele, vooditasku muidugi jäi magamistuppa, kus see ka mõningast kasutust leidis, aga lühikest aega. Pean vist nüüd tagasivaatavalt ütlema, et vooditasku on üsna mõttetu asi. Pigem osta tavaline võrekas ja üks  äär ära võtta. Isegi, kui "paberite järgi" odavamatel seda ära võtta ei saa, siis näiteks  All4kids.ee kaudu saadud Childhome'i 120eurosel võrekal saab minu arvates küll külje ära võtta, kuigi reklaamis  seda pole. 

Pigem loobuda vooditaskust ning osta korralik tugev võrekas.
Nii oli lapsetuba/kontor vaid kontor peaaegu kuus kuud. Siis, vastu kevadet, tekkis uus energia, kuna laps kasvas ja hakkas üha rohkem vaheldust, mängitamist ja liikumist soovima. Rulliv ja roomav laps nõuab oluliselt rohkem aktiivse vanema rolli, kui see pisike teki sisse mähitud tombuke, kelle iga väike uus oskus tundub kui ilmaime ja teda ei jõua ära jõllitada. Ja see ongi võrratu ja kordumatu aeg. Kui väiksed tüübid aga iseseisvalt liikuma hakkavad, ei jõua neile  järele joosta ning potentsiaalseid ohtlikke asju pidevalt elimineerida. Vähemasti preili Ella kimab näiteks mähkme või mütsi eest nii kiiresti ära, et kui meie toas oleks kiiruskaamera, oleks ta juba ammu pankrotis.

Ta hakkas roomama 15. veebruaril, korralikult istuma (samal ajal kätega õhus toimetades) 10.-11. aprillil Riias ning 25. aprilli paiku asendas ta stiilse partisaniroomamise järk-järgult efektiivse ja ülikiire käputamisega. Erinevate esemete ja inimeste jalgade najale enda üles tõmbamine kuulub ka tema ampluaasse, enamasti jääb ta põlvedele, aga juhtub ka nii, et toetab jalataldadele. Lisaks, kõige veidram uus oskus on see, et ta suudab end täiesti ilma abita (olen küll julgestamas kõrval) vinnata näiteks avatud nõudepesumasina kaanele või maas olevale kõrgele madratsile. Siis ta tsiilib seal, kuni enam ei viitsi ning hakkab kisama. Ohtlikke "ma saan küll siit pea ees maha" manöövreid ta õnneks enamasti ei tee, pigem annab oma soovist valjuhäälselt teada.

Ühesõnaga, kuna ta on juba täiskasvanud beebi ja vajab rohkem meelelahutust, siis otsustasin, et on aeg teha valmis unistuste beebituba. Kaks raamaturiiulit kolisid juba enne kontorist magamistuppa, et barrikeerida voodi üks pikematest äärtest. Seega jäi kontorisse 15 euro eest Sõbralt Sõbrale kaltsukast ostetud Ikea diivan Klippan, madal riiul ja Ikea LINNMON / FINNVARD laud, mis on parim laud e v e r  ja nendele kontori asjadele lisaks kõige mõned nunnud asjad, et mu beebi elu põnevamaks muuta.

Kuna see tuba on kokku umbes 16 ruutmeetrit, ei mahu sinna kõiki pallimeresid ega muid uhkeid enamike beebiblogijate feedilt leitavaid Miffysid. Olgem ausad, viimase puhul oleks ikka rahast kahju ka. Samas, kui keegi mulle tasuta selle ikoonilise lambi anda tahaks, leiaksin vast ka koha. Kuigi, pean ütlema, et minu arvates on Miffyl külm  valgus ja tarkasid beebiuneraamatuid lugenuna ma unelambiks sellise valgusega allikat kohe kindlasti ei kasutaks ja mida päeval ikka tulega teha. Lightbox mul on (sest see ju peab ometi ka olema), aga ka selle valgus minu arvates lapse magamistuppa ka kohe üldse ei sobi. Meil seisab see köögiaknal, valgustab vahel treppi ja vabal ajal näeb lihtsalt väga hea välja. Mõttetu, aga ilus.

Nagu öeldud, tuba on pisike ka tegelikkuses jääb preilile esialgu vaid üks nurgake "tema toast". See-eest väga armas nurgake. Kontori pilte pole siin blogis eriti olnudki, aga need, kes ka all4kidsis minu tegemisi jälgisid, teavad, et üleni kollane tuba on minus juba pikka aega frustratsiooni tekitanud, aga kuna kõik on nii ajutine, siis pintslit sellest hoolimata haaranud ma ka pole. Küllap on aga need, kes blogi Instagrami (breakfast_at_eleenes) hoolega jälgivad, teavad, et mündiroheline on mu üks suuri lemmikuid. Kellel poleks? Aga kollane tuba ja mündirohelised asjad seal sees? Kõlab nagu...halvasti. Kui aga valida hästi pastelne mündiroheline, rohelise põhitooniga (sest tihti on mündiroheline ju pigem sinine ja mündist tegelikult üsna erinev). 

Mündiroheline meeldib mulle ka sellepärast, et see sobiks justkui poisile ka, kui mul veel peaks kunagi mõni laps olema  ja juhuslikult poiss. Pikk jutt lühidalt: tahtsin lapsele telki, valisin Little Dutchi oma, sest mulle meeldivad kohutavalt KÕIK nende tooted. Neid saab Tartus katsumas ja vaatamas käia, aga nende Tipi telke on vaid roosasid ja mündirohelisi, seega, valisin rohelise - sobigu see kollase toaga või mitte. 

Erinevas toonis mündirohelisel kleepsud kollasel seinal, like!
Ja õnneks sobivad need minu arvates suurepäraselt kokku! Telgi roheline toon on piisavalt pastelne, absoluutselt mitte terav ega särtsakas ning seega tasakaalustab see suurepäraselt just väga erksat kollast tuba. Nii tekkiski plaan lisada just hele-haledaid mündirohelisi asju. See pole üldse kerge, sest 50 shades of everything on ju popp värk. 

Nii sättisin sammud Aparaaditehasesse Vintage Chicki poodi, et osta piimavärvi, millega puust stange sama tooni värvida nagu telk. Pean tunnistama, et üle pika aja oli väga mõnus värvi segada ja pinstliga möllata. Mitte küll nii väga, et kogu tuba ette võtta.

Lapse piduriided reas mündirohelise stange peal (1.-2. Jacadi, 3. SleepyFox kids, 4. Bebe Organic)
Siiski tundus, et midagi on puudu ja nii leidsingi end Kidsdecor.ee lehelt, kust tellisin mündirohelised ja roosad seinakleebised, mis toon-toonilt muutusid tumedamast heledamaks.

Seinakleebised Kids Decorilt, kvaliteet on super!

Tuba ilma Kids Decorist tellitud seinakleebisteta.

Hind oli küll kõrgem, kui lootsin, aga pean lubatud liimijälgede mitte jätmine ning korduvkasutatavus on küll 100% tõesed. Roosad on alles ja ootavad ehk Ella järgmist "oma tuba", aga mündirohelised nunnud mummud kleepisin seinale ja mulle väga meeldib tulemus. Nii lihtne ja ilus! Loodan, et Ella tuba meeldib talle ja teile sama palju kui mulle :)
Seinakleebistega.

Mis seal ikka, vähem möla, pikem samm. Sest mul on NII PALJUST kirjutamata!
Eelmine
Vankriuned ja muid mõtteid ka
Järgmine
Kuidas riietada last kevadel ja suvel?

Lisa kommentaar

Email again: