"...nothing very bad could happen to you there. If I could find a real-life place that'd
make me feel like Tiffany's..."

PolarFolk

Ma ei tea, kas asi on minu lapse peakujus või ongi lapsele ideaalse mütsi valimine üks raskemaid asju ÜLDSE!?
Olen siiani lähtunud pigem sellest, et Ellal igale ilmale sobiv müts olemas oleks, universaalset-ideaalset kevadmütsi meil polegi. Polnud ka sellist talvemütsi. Kuna kevadilmad on muutlikud nagu raseda naise tujud, siis pakungi pilte meie kevadmütside kollektsioonist ja pildiallkirjaks panen konkreetse mütsi plussid ja miinused.

Kaltsuka soni: + lapsele meeldib, hea materjal; - kukal ja kõrvad paljad, nööre pole. Muu: Joha villa-siidi kombe Sternumist. Tartus.
Küll aga vajab ta suveks siiski mingitki päikese eest kaitsvat peakatet. Õlgkaabuks on vist veel pisut vara? Mul endal on  üsna õrn nahk, enne lähen ikka punaseks nagu vähk, siis muutub see pruuniks ja siis koorub üsna tihti nahk lihtsalt maha. (Veits mõnus on ka seda nahka ära tõmmata, kes proovinud on, teavad.) Õnneks jääb pruunikas toon alles. Ella isa on ka enne punane, siis alles pruun, kuigi väga päevitununa polegi ma teda iial näinud, sest ta on alati pigem põõsa all varjus samal ajal, kui mina põletuseohust olenemata päikest võtan. Nii ei saa ma suhtuda aga oma lapse õrna nahka.


Joha torusall mütsina: + hea materjal, kõrvad ja kukal kaetud; - silmad ja nägu kaitsmata. Muu: Bebe Organicu sukad ja Jacadi bodi ja romper. Haapsalus.
Olen piilunud erinevaid suvemütse P.o.P-ilt, Johalt, Bredenilt ja kasutatud riiete gruppidest.  Kaltsupoest sain soni ja ühe Safari stiilis päikesemütsi õhemast mittevenivast riidest, aga selle vorm on ikka täiesti ära ja ei istu kuidagi hästi. 50 sendi eest siiski hea leid. Elagu Haapsalu kaltsukad!

Joha puuvillane mõmmimüts: +nöörid all, lapsele meeldib, kõrvad kaetud; - kukal paljas. Muu: Joha villakombe Sternumist, maailma parim kandelina LennyLambilt, merevaigust kaelakee, mis aitavat hambakasvuvalu vastu. Tallinnas.
Erinevate firmade päikesemütsid siiski ühes mõttes sarnased - kallid. Seega otsustasin, et kui fakt on, et suvemüts  maksab 20 euro kanti, olgu see siis erilisem ja korralikum kui teised sama kallid.

Bredeni venivast riidest müts: + armas muster, paelad, kukal ja nägu kaetud; - kõrvad lähedalt katmata, mere äärde ei läheks. Muu: Joha villa-siidi kombe Sternumist, parim suvine riietusese. Luke mõisa pargis.
Nii sattusingi alles kevadest tegutsema asunud PolarFolk.ee lehele. Juba firma nimi on kutsuv! Nende eesmärk ongi just põhjamaiseid ("polar") olusid ja inimesi ("folk") arvestavaid tooteid müüa ning kaubavalik muutub sõltuvalt aastaajast. Kevad-suvisel hooajal toovad nad Eesti ostjani UV kaitsega riideid. Hetkel on müügis kaheksa erinevat kaubamärki. Lisaks suvemütsidele saab PolarFolkist UV kiirguse kaitsega ujumisriideid, päikeseprille, üleriideid nii beebidele, lastele, naistele kui ka meestele. Kui spetsiaalsed rõivad hoiavad ära 98% kahjulikust päikesekiirgusest ja kannavad märgistust UPF50+, siis tavaliste puuvillaste valgete särkide kaitseks on mõõdetud UPF7-8. See näitab, et nende kaitse on mitu korda väiksem. Siinjuures peab rannas käies meeles pidama, et märja särgi kaitse on veel väiksem ehk umbes UPF3. Eriti kasulik on veebipood neile, kellel on väikesed lapsed või kellel endal on õrn nahk või teeb muret päikeseallergia. Täpsemalt saab selle kohta lugeda siit.

Kaltsuka torumüts: + katab kõrvad, neist kõigist kõige mugavam, veniv, lapsele meeldib; - katmata nägu ja kõrvad, paks. Muu: SleepyFox kidsi traksikad, Joha bambusest bodi Sternumist. Karlovas.
Niisiis, tellisin preili Ellale just sealt suveks UV-kaitsega mütsi. Valida muidugi oli raske, aga ootan seda nüüd pakiautomaati. Mis Te arvate, kas tellisin selle Coolibari oma või hoopis sellise keemiliselt töötlemata riidest Petit Crabe oma?


Petit Crabe on muide Taani firma, kelle tooted on valminud lausa siin lähedal, täpsemalt Leedus. Seega Breden ei ole siiski ainus Euroopas (nagu reklaamis öeldi), kes UV kaitset vaid sobivate materjalide ja niitide abil pakub ega kangaid keemiliselt töötle. 

Tegelikult on üks mu lemmikvariant mütsist SleepyFox kidsi dresskombe kapuuts. See on täpselt ümber ja katab isegi kõrvad. Ma tõesti pole paremat kombet iialgi kohanud. Ja ausõna, Ella ei toitu vaid pitsast. Ta vahel lihtsalt lakub seda natuke. Äksis Jääaja keskuses muuseumiööl.
Loodetavasti saan Teile meie pisikest kaitsvat suvemütsi juba varsti Instagramis näidata! Ärge unustage jälgida: breakfast_at_eleenes.

Eelmine
Moi Stuudio
Järgmine
My euts

Lisa kommentaar

Email again: